Plovoucí podlahy


Na zavolání přijedeme, prokonzultujeme návrh zakázky a vytvoříme cenovou kalkulaci. Tímto nezávazně získáte přehled o ceně. V případě Vaší spokojenosti a zájmu o vyhotovení zakázky si dohodneme termín vyhotovení a platbu.

Veškeré tyto práce provádíme v Praze a celém Středočeském kraji.

Specifikum plovoucí podlahy spočívá v tom, že není pevně spojena se spodní podkladní vrstvou – buď se lepí v drážkách, nebo se jednotlivé lamely spojují do sebe na principu pero – drážka (zámkový způsob). Výhoda takové podlahy je v tom, že ji lze zase vcelku snadno a rychle rozebrat a složit někde jinde (např. v případě stěhování).

Plovoucí podlahy nezachycují prach a jsou zdravotně nezávadné. Nenáročná je také údržba plovoucích podlah – stačí mop a speciální přípravek přilitý do vody.

Podle použitého materiálu se plovoucí podlahy dělí na tři základní druhy:

 

  • Laminátové plovoucí podlahy (napodobeniny dřevěných materiálů, finančně méně náročné, snadná údržba, ale menší životnost – záruky se dávají cca na 15let)
  • Korkové plovoucí podlahy (ekologický materiál, měkký a teplý materiál, menší odolnost a náročnější údržba, ale dlouhá životnost – záruky až na 25 let)
  • Dřevěné plovoucí podlahy (působí útulně, přírodní materiál, u masivu dlouhá životnost, náročnější na údržbu, finančně náročnější) – ty mohou být buď dýhované (kratší životnost – jen okolo 12 let) nebo z masivu (ten je odolnější – záruky se dávají až na 30let)

K pokládce nabízíme též doplňkové služby od vyrovnání podlahy s kročejovou izolací až po lištování samotné plovoucí podlahy.

S výběrem materiálu souvisejícími s pokládkou plovoucí podlahy Vám rádi poradíme.

Obecně máme nižší ceny než velké firmy, protože se nám podařilo odbourat zbytečnou administrativní zátěž.